Porodní dula

Porodní dula je zkušená a podpůrná osoba, která poskytuje emocionální a fyzickou podporu těhotným ženám nejen během porodu.

Mým cílem je vytvořit pozitivní a bezpečné prostředí. Poskytovat informace, a pomáhat ženě dosáhnout co nejlepšího porodního zážitku.

Provedu vás těhotenstvím. V průběhu porodu vás podpořím nejen psychicky, ale i fyzicky. Budu tady pro vás i během období šestinedělí. 

Ozvěte se v případě zájmu a domluvíme se na seznamovací schůzce, která je zdarma. 

Co můžete očekávat?

čekáme-miminko

Seznamovací schůzka

Seznamovací schůzka probíhá buď v kavárně, u vás doma nebo klidně na procházce parkem s kávou v ruce. Jedná se o krátké nezávazné setkání, kdy si povídáme, co byste ode mě jako od duly potřebovala, jaké jsou vaše představy a zda se střetnou s tím, co jsem schopna vám nabídnout já. Získáte základní informace o mých službách. Je to takové rande, kde zjistíte, zda to ladí a přála byste si u porodu právě mě.  

Pokud upřednostňujete online setkání, jistě něco vymyslíme.

Individuální konzultace před porodem

Během individuální konzultace probereme všechny vaše otázky. Mohu vám pomoci se sepsáním porodních přání.  

Mohu vás taktéž připravit v rámci individuální předporodní přípravy na porod, kde probereme důležitá témata: 

Jak vybrat porodnici? Jak se na porod připravit? Jak poznám, že porod začíná a jaké jsou fáze porodu? Jaké mám možnosti? Jak mohu pracovat s bolestí, abych celý porodní proces zvládla co nejlépe? Jaké mám možnosti v případě komplikací? Jak ideálně zahájit kojení již na porodním sále a mnoho dalšího.

ruce-na-tehotenskem-brisku
miminko-na-prsou

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu zahrnuje pohotovost, která začíná ukončeným 38.týdnem vašeho těhotenství až do porodu samotného. Patří sem zároveň moje přítomnost u porodu, kde vám budu oporou nejen po psychické stránce.  

V období pohotovosti jsem vám telefonicky k dispozici a jsem připravena 24hodin/7dní v týdnu vyrazit do porodnice. 

Pokud se chcete připravit na kojení již v těhotenství, můžete využít předporodní přípravu na kojení.  

Některé ženy neopomíjí ani období po porodu. Co vás čeká v raném mateřství. Jak o sebe pečovat a co se děje s vaším tělem po porodu. Jak vypadá kojení novorozence. Získáte potřebné znalosti a dovednosti v péči o miminko. Vše si můžete vyzkoušet i prakticky na manipulační panence.  

Pokud se chcete připravit na nošení svého miminka, tak i toto téma je možné řešit. Budu vám nápomocná v tom, jak nosit vhodně a bezpečně s ohledem na zdraví vašeho děťátka i vás samotné. Ať vás nošení baví a má pro vás především benefity. Žádná bolavá záda a hlavně volné ruce 😊 .  

Předporodní setkávání se vždy odvíjí od vašich přání a tužeb. Co je konkrétně pro vás důležité. Jaká jsou vaše přání, co potřebujete probrat VY. Uvědomuji si, že každá jsme jiná.

 

Poporodní návštěva

Po vašem návratu z porodnice vás navštívím u vás doma. Probereme nejen váš porod ale i vše ostatní, co budete mít na srdci.  

Pokud si to budete přát, mohu vám poskytnout poporodní péči v podobě olejové masáže bříška, masáž bylinnou koulí, která vychází z thajské tradice a rebozo poporodní masáž. Stojíte jen o něco z nabízených služeb? Pojďme se domluvit, co byste v tomto období potřebovala nejvíce.   

Raději byste bylinnou napářku? Pro své klientky mám připravené napařování speciálně pro období šestinedělí.  

porodní-dula
manipulacni-panenka-nošení-dětí

Poporodní péče nejen v období šestinedělí - laktační poradenství a podpora při nošení dětí

Vzhledem k tomu, že jsem certifikovaná laktační poradkyně a lektorka nošení dětí Trageschule, můžete se na mě obrátit i v těchto tématech. Poskytnu vám podporu během celého období kojení a nošení dětí.  

Všechny mé další zkušenosti můžete najít v sekci O MNĚ.

Jako bonus ode mě získáte ,,Manuál" pro mé klientky, afirmační kartičky k vytisknutí, a shrnutí toho, co je dobré promyslet a mít případně napsáno v porodních přání. Mohu vám poskytnout tipy na literaturu a ukázat, jak si podvázat bříško nejen v těhotenství.

Zavolejte mi nebo napište dotaz

Adresa

Martinická 986/1, Praha 19, 197 00

Telefonní dotazy

Po-Pa: 8:00-19:00
So-Ne: 10:00-18:00

Kontakt

Telefon: 606 263 203
E-mail: petra@dulapraha.cz
Laktační poradenství: www.citlivapodporakojeni.cz

Dula Petra Váňová